advertise

طراحی و اجرای باغ و ویلا

طراحی و اجرای باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا
طراحی باغ و ویلا
طراحی باغ ویلا فرآیندی است که با داشتن یک سری مهارت و دانش اولیه و کافی می‌توان بنا و یا قسمتی از ویلا که قصد طراحی آن را دارید به مکانی بسیار آرام بخش شبیه به بهشت تبدیل گردد. طراحی باغ و ویلا بر این موضوع مهم تأکید دارد که تأثیر فضای سبز بر روحیه و سلامت انسان یک مسئله بدیهی و غیرقابل انکار است. برای داشتن جامعه ‌ای پر جنب و جوش و شاد باید به موضوع طراحی باغ و فضای سبز بیش از پیش توجه شود. این مهم به ویژه در باغ ویلا می‌تواند به عنوان یک نمونه عالی برای شهرسازی سبز قلمداد شود که در آن بنا با محیط اطرافش تعاملی عمیق دارد.

نکاتی در طراحی باغ و ویلا

 - گیاهان موجود در سایت طراحی بهترین شاهد برای درک شرایط اقلیمی و خاکی منطقه هستند، در بازدید به آنها بیشتر دقت کنید.
- استفاده از آثار هنری و یا مستعمل ولی با طراحی زیبا در محیط باغ، جهت ایجاد گوشه های دنج و فضای کشف بسیار موثر هستند. بخصوص طرح باغ در ویلا ها و زمین های وسیع نیازمند ایجاد این حس است.
- شناخت سایت و فضای سبز هر پروژه مهمترین ابزار در طراحی باغ است. توپوگرافی، درختان در وضع موجود، خرد اقلیم، منابع آبی، خاک و چشم اندازها نکاتی هستند که در بازدید از سایت بایستی تماما ثبت شوند.
- بوته های کوتاه و درختان بلند با تنه لخت برفضا دلالت دارند اما آن را از لحاظ بصری محدود نمیکنند
- تنوع زیاد در متریال کف سازی در مرحله ترسیم نقشه باغ ممکن است به نظر خوشایند باشد. ولی در عمل اصلاً مطلوب نیست، در چنین مواردی باید با احتیاط عمل کرد و از فضاهای مشابه دیدن کرد.
- به ارتباط و تأثیر بصری رنگ گلها و زمینه های مصنوع باید دقت شود و برای تغییر فصل برنامه ریزی کرد. طراحی باغ برای تمام فصول با تمام تغییرات گیاهی و اقلیمی است.

گروه فنی مهندسی کیسا

حتما می دانید که اصول و تمام مراحل طراحی پلان را باید به ترتیب انجام دهید تا طراحی پلان به شیوه ای درست و دقیق انجام شود. اگر در جریان طراحی دقت نکنید، احتمال دارد ...

سوالات متداول

فلسفه فنگ شویی در طراحی باغ و ویلا چیست؟
فنگ شویی که به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انرژی مثبت داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ‌های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. عناصر ۵ گانه چینی که عبارتند از آب، فلز، خاک، آتش و چوب نقش بسیار مهمی در فنگ شویی ایفا می کند.
گروه فنی مهندسی کیسا

با این آیتم ها طرح باغ ویلای خود را جذاب تر کنید

- پوشش گیاهی (درخت کاری، چمن کاری و گل کاری)
- ایوان، آلاچیق و سایبان چتری
- چشمه، نهر و جوب آب
- استخر و آبنما و آلاچیق کنار استخر
- مجسمه و اشیاء تزئینی
- نورپردازی محوطه به خصوص در شب
- میز و صندلی در فضای باز
- آتشکده یا شومینه در فضای باز


ضرورت طراحی باغ
ضرورت طراحی باغ
ساکنین شهرهای پرتراکم با مشکلات زیست‌ محیطی، اجتماعی و مالی احاطه کننده مناطق مسکونی پر تراکم به طور جدی و به طور مداوم دست به گریبان هستند. از این رو غالباً به دنبال مفری هستند تا در گوشه باغچه یا فضای سبزی دلنشین اندکی آسوده و لحظاتی بدون استرس سپری کنند. به بیان دیگر در این دنیای پرتنش و اضطراب، ما نیازمند حضور فضاهای طبیعی در زندگی روزمره خود هستیم. تا ما را به زندگی لذت بخش و آرام طبیعی بازگرداند. ما نیازمند به ساخت حیاط و باغ و باغچه هستیم تا مارا بار دیگر به سلامتی و امنیت زندگی امیدوار سازد.

می توان گفت که سبک کلاسیک همان سبک سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است. هر عنصری که در این سبک به کار می رود، تعریف دقیق و معینی دارد، این سبک ...

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.