advertise

مشاور در امور ساخت و ساز

مشاور در امور ساخت و ساز

مهندسان مشاور
مهندسان مشاور
بدون شک نخستین گام پیش از ساختن یک ساختمان مسکونی داشتن اطلاعات کافی و تخصصی در زمینه ساخت و ساز است. لذا ما به شما توصیه می‌کنیم اگر به فکر راه ‌اندازی یک پروژه ساختمانی هستید، حتماً از یک یا گروهی متخصص از مهندسان مشاور ساختمان برای بررسی پروژه خود کمک بگیرید. کسی که مشاور ساخت و ساز است تخصص در این زمینه دارد و با استفاده از تجربه ایی که در زمینه صنعت ساخت و ساز دارد می تواند به مشتریان مشاوره های ارزشمندی ارائه کند.

خدمات مهندسین مشاور

به طور کلی ساختمان‌هایی که با کمک مشاورهای ساخت و ساز ساخته می‌شوند از ایمنی بیشتری برخوردارند. در نتیجه، برای اینکه پروژه‌ ساختمان‌ سازی مطمئن و اصولی باشد، به تخصص و تجربه‌ مشاور ساخت و ساز نیاز است. ممکن است کارفرما گمان کند که حضور مشاور نیاز نیست و ممکن است که عدم حضور مشاور تا پایان پروژه مشکلی ایجاد نکند؛ اما در صورت بروز مشکل هزینه‌هایی که به کارفرما تحمیل می‌شود غیرقابل جبران است و قطعا از هزینه‌ی استخدام مشاور بیشتر خواهد بود. انواع مشاوره‌هایی که یک مشاور ساخت و ساز ارائه می‌دهد شامل موارد ذیل است:
- مشاوره‌ حقوقی برای عقد قراردادها
- تهیه‌ صورت جلسات قانونی
- مشاوره‌ انتخاب پیمانکار
- برآورد هزینه‌ های مربوط به ساخت و ساز
- مشاوره در زمینه‌ طراحی و معماری
- مشاوره در زمینه‌ بازسازی و مقاوم‌سازی ساختمان ‌ها
- مشاوره‌ی اخذ پروانه‌ ساختمان
- مشاوره برای خرید زمین و ملک

گروه فنی مهندسی کیسا

یکی از مسائل مهم در اجرای پروژه های بزرگ، نظارت کمی و کیفی مناسب به عملکرد پیمانکاران حوزه های کاری مختلف می باشد. در ابتدای کار ...

سوالات متداول

هزینه مشاوره برای یک پروژه ساختمانی به چه عواملی بستگی دارد؟

قطعا انجام خدمات مشاوره ساخت و ساز در کنار مزایای بسیار زیادی که برای شما دارد، نیازمند پرداخت هزینه هایی نیز می باشد. امروزه نمی توان بنا به دلایل بی شماری که وجود دارد قیمت مشخصی برای دریافت مشاوره ساخت و ساز بیان کرد. عوامل زیادی بر قیمت گذاری هزینه مشاوره اثر می گذارد که از جمله آن می توان به مدت زمان پروژه و همچنین به اندازه و ابعاد پروژه و نوع خدماتی که کارفرما نیاز دارد اشاره کرد.
گروه فنی مهندسی کیسا

مهمترین دلایلی که به یک مشاور در امور ساخت و ساز نیاز دارید

مهمترین دلایلی که به یک مشاور در امور ساخت و ساز نیاز دارید:
- باعث جلوگیری کردن از دوباره کاری میشود و هزینه های موجود را برای صاحبان و مالکان پروژه کاهش می دهد.اکثر مالک ها و یا صاحب های پروژه با مشکلات طراحی و ساخت سازه روبه رو می شوند و از آن شکایت دارند.
- ایجاد کردن یک ارتباط فنی مناسب در میان استاندارد ها و الزامات برای ساخت در هر صنعتی با استفاده از استاندارد های ساختمانی
- برای تولید هر محصول استاندارد های خاصی وجود دارد و مشاور ساخت ارتباط بین طراحی و ساخت را بوسیله استاندارد های فنی بین المللی و ملی برقرار می کند.
- ایجاد کردن یک سیستم نظارتی دائمی برای طراحی و ساخت که منطبق بر استاندارد های کاری موجود باشد.
- در مراحل پیش ساخت در پروژه های پیمانکاری که شامل امکان سنجی، مطالعات و طراحی می شود.


باور اشتباه در مورد مشاورین ساخت و ساز
باور اشتباه در مورد مشاورین ساخت و ساز
این باور اشتباه در بسیاری از افراد شکل گرفته است که مهندسین مشاور تنها در پروژه های بزرگ در سطح شهری و منطقه ای فعالیت می کنند و مشاوره ها در این محدوده به افراد ارائه می شود. این باور به کلی یک باور دست نیست. زمانی که شما برای ساخت و ساز اقدام می کنید، در هر ابعاد و مقیاسی که باشد و هر موضوعیتی که داشته باشد، باز هم برای شما این مسئله ایجاد می شود که حتما در ساخت و ساز خود اصول مهم مهندسی و علمی را رعایت کنید. برای رعایت این اصول هم لازم است که از مشاوران ساخت و ساز کمک بگیرید. به همین ترتیب، این موضوع که در مشاوره ساخت و ساز تنها باید در پروژه های بزرگ کمک بگیریم به کلی منتفی است چرا که حتی پروژه های کوچک هم اهمیت بالایی دارند. بهرحال زمانی که شخصی به دنبال ساخت و ساز است قطعا منافعی برای خود درنظر گرفته است که این منافع تنها با ساخت و ساز بهینه و اصولی دست یافتنی خواهد بود.

مشخصه‌ی اصلی دکوراسیون ایرانی ترکیب هماهنگ سادگی و زیبایی در آن است و این سبک در بین سایر ملت‌ها دقیقا با همین خصیصه شناخته می‌شود. اگر دکوراسیون ایرانی ...

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.