advertise

طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی عبارت است از: هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه.
دکوراسیون داخلی مربوط است به هنر و علم ایجاد یک فضای داخلی که برای کاربرانش به لحاظ زیبایی شناختی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید است. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند و آن ها را با هم به ارمغان می آورد تا سبک شخصی کاربر را بیان کند. به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا اینکه جو و حالت یک فضا را با نورپردازی و پوششش دیوار تغییر داد.

نکات و پارامترهای مؤثر در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی باید به نکات زیادی توجه کرد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:
- نقشه داخلی
- نور محیط
- تفکیک پلان ها
- پوشش دیوارها سقف و کف
- مبلمان و سایر لوازم جانبی

پارامتر های مؤثر در دکوراسیون داخلی
هنر دکوراسیون داخلی تنها چیدمان اشیا و اثاثیه نیست و عوامل و پارامترهای بسیاری در آن ایفای نقش می کنند. در طراحی دکوراسیون داخلی ،‌علاوه بر جزئیات مبلمان ها،‌ نور، رنگ،‌ سلیقه و روحیه ساکنین و نیازهای آنان بایستی به دقت بررسی شود و بهترین گزینه ی ممکن ارائه شود.
در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی علی الخصوص خانه، به جهت زمان زیادی که انسان ها در آن سپری می سازند،‌ توجه به مسائل روانشناختی و اصول علمی دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای می یابد.

گروه فنی مهندسی کیسا

شاید در نگاه اول برخی از رنگ ‌ها زیبا برسند، اما در نظر داشته باشید که قرار است مدت ‌ها با رنگی که انتخاب خواهید کرد، زندگی کنید و باید اثراتی که این رنگ ‌ها ...

سوالات متداول

آیا طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی یکی است؟
طراحی داخلی تخصصی است که نیاز به تمرین و آموزش رسمی دارد. تخصص در این شغل با مطالعه رنگ ها و پارچه ها، تمرینات طراحی با استفاده از کامپیوتر ترسیم، برنامه ریزی فضایی، طراحی مبلمان، معماری و غیره به وجود می آید.
در طرف مقابل دکوراتورها کسانی هستند که تنها با سطح ظاهری فضا سرو کار دارند. اغلب آنها دوره های تخصصی را گذرانیده و آموزش دیده اند. طراحی دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می گیرد دکوراتور به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری صرفا کار چیدمان تزئینات داخلی و انتخاب رنگ متریال و پارچه ها، پرده ها، تابلو ها و.. را بر عهده دارد.
گروه فنی مهندسی کیسا

سبک های دکوراسیون داخلی

هر یک از سبک های دکوراسیون داخلی، از نظر استفاده از خطوط و شکل ‌ها، رنگ ‌ها، متریال و مصالح و جزئیات دیگر، با یکدیگر تفاوت دارند. در زیر به چند مورد از سبک های دکوراسیون داخلی اشاره می کنیم:
- ایرانی
- مدرن
- کلاسیک
- فرانسوی
- مینیمال
- روستیک
- ژاپنی
- چینی
- انگلیسی
- آرت دکو


معماری داخلی
معماری داخلی
معماری داخلی در واقع همان خلق فضاست، فضایی که در عین زیبایی و اثرگذار بودن کارایی لازم را نیز داشته باشد. طراح با ترکیب اصول و ارکان تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را ایجاد می‌کند که معرف هویت، نیاز، درک و خواسته‌های طرف مقابلش است.
دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو علم معماری و طراحی داخلی است. این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز می کند.

دیدن و نگاه کردن به شهر بانکوک از ارتفاه ۳۱۰ متری روی سقف شیشه‌ای اسکای‌واک ساختمان کینگ‌پاور محیا می باشد. بازدیدکنندگان اسکای‌واک می‌توانند از ارتفاعی فراتر از ۳۰۰ متر این شهر را ببینند ...

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.