advertise

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت
مشارکت در ساخت
مشارکت در ساخت یک توافق دوطرفه است که در آن مالک و سازنده مقرر می کنند، برای احداث یک ساختمان طبق شرایط و مشخصات تعیین شده سرمایه گزاری مشترکی داشته باشند و به نسبت سرمایه و آورده شان با هم شریک شوند. در این سرمایه گزاری ارزش ملک به عنوان آورده مالک و سرمایه جهت ساخت و تخصص سازنده به عنوان آورده سازنده در نظر گرفته می شود.

تصمیم برای مشارکت

زمانی که مالک یا مالکین یک زمین تصمیم می گیرند چند واحد مسکونی یا تجاری و اداری در زمین خود بسازند اما سرمایه، پول و تخصص کافی برای این کار را ندارند از قرارداد های مشارکت در ساخت استفاده می کنند. به واسطه این قرارداد ایشان از سرمایه، خدمات و تخصص یک سازنده استفاده می کنند تا ساخت و ساز خود را اجرا نمایند که در نهایت با توجه به سرمایه هر یک از طرفین واحدهای ساخته شده به نسبت سرمایه بین طرفین تقسیم می گردد.

گروه فنی مهندسی کیسا

کسی که مشاور ساخت و ساز است تخصص در این زمینه دارد و با استفاده از تجربه ایی که در زمینه صنعت ساخت و ساز دارد می تواند به مشتریان ...

سوالات متداول

آیا قرارداد مشارکت در ساخت برای مالک هم سودآور است؟
بله. اگر قصد فروش ملک خود را دارید، در هنگام فروش فقط از سود زمین بهره می‌برید نه بنا. اما وقتی مشارکتی آن را می‌سازید، ارزش بنای نوساز هم به زمین شما اضافه می‌شود. حتی اگر خودتان نخواهید در آن‌جا زندگی کنید، با فروش آن سود بیشتری عایدتان می‌شود.
گروه فنی مهندسی کیسا

مزایای مشارکت در ساخت

از جمله مزایای مشارکت در ساخت می ‌توان به این موارد اشاره کرد:

- بهتر شدن مقاومت ساختمان نوساز نسبت به بنای قدیمی
- رعایت اصول نوین و مدون مهندسی برای ساخت بنا
- ایجاد فضای مسکونی به تعداد بیشتر
- زیبایی ساختمان با توجه به سلیقه و استانداردهای روز
- استفاده ار مصالح، روش‌ها و ماشین‌آلات مدرن برای ساخت بنا


طرفین عقد مشارکت در ساخت
طرفین عقد مشارکت در ساخت
طرفین عقد عبارت است از این که یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آن ها باشد. در عقد مشارکت ساخت هم دو نفر طرف قرارداد واقع می شوند که اولی مالک زمین است و دومی مجری طرح و این دو در مقابل هم تعهداتی می نمایند که عبارت است از تعهد مالک به تسلیم زمین به عنوان سرمایه خود، به مجری و در مقابل تعهد مجری به پرداخت هزینه های ساخت آپارتمان به عنوان سرمایه خود.

انسان ها همیشه دنبال روشی برای ثبت موقعیت محل زندگی و محل سفرهای دریایی و زمینی خود بوده اند. ابتدایی ترین نقشه ها به وسیله ی ابزار اولیه بر روی دیواره های غار، بر روی شن و ماسه و ...

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.